اخباریافته های علمیسویا چه خواصی برای سلامتی دارد؟

ژانویه 20, 2018by حکیمان طب0

اختلاف نظرهای بسیاری در مورد فواید و مضرات احتمالی مصرف سویا بر سلامتی وجود دارد.

سویا حاوی حدودا 40 درصد پروتئین و 20 درصد روغن است و به همین دلیل از کاربردهای متعددی برخوردار است و به عنوان ماده غذایی، در مکمل‌ها و مصارف صنعتی به کار گرفته می‌شود.

سویا حاوی پروتئین کاملی است که دربردارنده تمامی 9 آمینو اسید می‌باشد. این ماده خوراکی منبع پروتئینی مهمی برای بسیاری از افراد بخصوص افراد گیاهخوار به حساب می‌آید. میزان چربی اشباع شده در آن پایین است و غیر از پروتئین سرشار از ویتامین C و اسید فولیک است. همچنین منبع خوبی از فیبر، کلسیم، آهن،‌ منیزیم و پتاسیم به حساب می‌آید.

 

کارشناسان در بررسی‌های متعدد دریافته‌اند گنجاندن این گیاه در رژیم غذایی فوائد متعددی برای سلامتی به همراه دارد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

سلامت قلب و عروق:

 

سویا با سطح کلسترول سالم‌تر همراه است؛ به همین دلیل می‌تواند به کاهش خطر بیماری قلبی کمک کند. بررسی‌ها نشان می‌دهد مصرف آن به طور چشمگیری کلسترول، تری‌گلیسیرید و کلسترول بد را کاهش می‌دهد.

 

کاهش وزن:

 

محققان در مطالعاتی به بررسی تاثیر مکمل‌های ایزوفلاون‌های سویا روی وزن زنان در دوره یائسگی پرداختند. ایزوفلاون‌های سویا ترکیب‌هایی هستند که ویژگی‌های مشابه با استروژن دارند. با بالا رفتن سن، میزان استروژن در زنان به طور طبیعی کاهش می‌یابد و خطر ابتلا به برخی مشکلات را افزایش می‌دهد. محققان در مجموع نتیجه گرفتند مکمل‌های ایزوفلاون به کاهش چشمگیر وزن بدن منجر می‌شود.

 

کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان:

 

در گذشته این نگرانی وجود داشت که ممکن است این گیاه برای زنانی با میزان خطر بالای ابتلا به سرطان پستان یا مبتلایان به آن مضر باشد. هرچند اکنون این نگرانی وجود ندارد. بررسی نتایج چندین مطالعه نشان می‌دهد مصرف آن می‌تواند خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش دهد.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، سویا علاوه بر خواصی که دارد ممکن است برای برخی از افراد با عوارض جانبی همراه باشد. به طور مثال گفته شده که بر عملکرد تیروئید تاثیر می‌گذارد. در یک مطالعه آمده است زنانی که مقدار مصرف بالای سویا دارند بیشتر احتمال دارد دچار افزایش هورمون محرکه تیروئید (TSH) شوند.

 

منبع : ISNA

نظر دهید

Your email address will not be published.