اخباریافته های علمی30 سالگی آخرین فرصت زنان برای ذخیره‌سازی کلسیم بدن

سپتامبر 4, 2017by حکیمان طب0

[nz_sep top=”20″ bottom=”20″ width=”” height=”” type=”solid” color=”#e0e0e0″ align=”center” /]

تیرنگ نیستانی، عضو هیئت علمی انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور در گفت‌وگو با فارس گفت:

زنان باید روزانه 3 تا 4 واحد لبنیات مصرف کنند تا در 30 سالگی ذخایر کلسیم بدن آنها تأمین شود. در این صورت در دوران یائسگی کمتر دچار پوکی استخوان می شوند و در دوران بارداری و شیردهی نیز آنها دچار کمبود کلسیم نخواهند شد. زنان باید خیلی مراقب سلامت خود باشند زیرا زنان دوران خاصی را در زندگی‌شان تجربه می‌کنند که سلامتی آنها را در معرض خطر قرار می‌دهد.

شیر یکی از مواد غذایی است که زنان در دوران بارداری و شیردهی به آن بسیار نیازمند هستند. مصرف شیر کمک می‌کند تا بدن ویتامین‌ها و مواد معدنی که برای رشد کودک بسیار ضروری است را جذب کند. همچنین مصرف شیر موجب رشد استخوان‌های کودک، حفظ بافت استخوانی مادر و بهداشت دهان و دندان می شود. مصرف شیر ریسک ابتلا به پوکی استخوان را در سنین بالاتر کاهش می‌دهد.

زنان در زندگی خود دوران قاعدگی را تجربه می‌کنند که از سن 13 سالگی آغاز می‌شود و تا حدود 50 سالگی ادامه دارد. دوران قاعدگی دورانی است که بدن زنان آهن از دست می‌دهد و باید ذخایری که بدن از دست می‌دهد را با مصرف غذاهای حاوی آهن جبران کرد.

پدران و مادران باید بیاموزند که توجه به فرزندان دختر از اهمیت زیادی برخوردار است، به دلیل اینکه دختران آسیب‌پذیرتر هستند و از همان ابتدای کودکی باید غذای کافی، متنوع و متعادل مصرف کنند.

نیستانی افزود: شیوه غذا خوردن کودکان در زندگی بسیار اهمیت دارد. تغذیه غلط کودکان دختر به آینده آنها لطمه می‌زند؛ مادران باید ذائقه کودکشان را تغییر دهند تا مواد غذایی بی‌ارزش و تنقلات را مصرف نکنند.

نظر دهید

Your email address will not be published.