مصرف ویتامین D و قطره آهن برای نوزادان ضروری است

مصرف ویتامین D و قطره آهن برای نوزادان ضروری است

مدیر گروه تغذیه و بیوشیمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: استفاده از قطره ویتامین  Dاز بدو تولد و قطره آهن از زمان شروع مصرف غذای کمکی در قالب مکمل های غذایی برای نوزادان، الزامی است.

به نقل از ایرنا،  دکتر علی کشاورز افزود: استفاده از مکمل های غذایی به منظور حفظ سلامتی بدن در هر سن و سال، بسیار ضروری و مفید خواهد بود.

وی ادامه داد: از سوی دیگر، تامین نیازهای تغذیه ای ممکن است با یک رژیم غذایی معمول فراهم نشود که در این صورت، استفاده از مکمل های غذایی، بهترین انتخاب است.

کشاورز گفت: کودکان دبستانی دارای اختلال رشد، باید از مکمل های مولتی ویتامین برای کمک به بهبود اشتها و رشد بصورت دوره ای و محدود استفاده کنند.

وی در مورد بهره مندی افراد میانسال و سالمند از مکمل های غذایی نیز گفت: این افراد بر حسب شرایط خاصی که با آن مواجه می شوند نیاز به انواع مکمل ها دارند.

کشاورز افزود: به عنوان مثال معده بعضی از افراد سالمندان قدرت تولید فاکتور ویتامین B12 را از دست می دهد که در چنین شرایطی نیاز به مکمل تزریقی ویتامینB12 وجود دارد.

وی تاکید کرد افرادی که رژیم های غذایی نامتعادل دارند یا مصرف ماهی به میزان کافی در برنامه غذایی آنان وجود ندارد، باید مکمل های امگا ۳ برای ایجاد تعادل تغذیه و حفظ سلامتی مصرف کنند.

مطالبی که شاید خوشتان بیاید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 12 =