میزان پیشرفت تومور با استفاده از سطح ویتامین B12 بدن

طبق مطالعات انجام شده در کره :

 

 

 می توان با استفاده از اندازه گیری سطح ویتامین ب-۱۲ در بدن به میزان پیشرفت تومور در بیماران سرطانی پی برد.

 

محققان اعتقاد دارند سطح ویتامین ب-۱۲ سرم می تواند به عنوان یک نشانگر تشخیصی یا عامل پیشگویی کننده برای نرخ زنده ماندن در بیماران سرطانی بکار گرفته شود.

 

 در مطالعه ای که اخیرا توسط محققان کره ای انجام شده است ارتباط بین میزان پیشرفت تومور و سطح ویتامین ب-۱۲ در بدن بررسی شد.

 

این مطالعه بر روی ۵۵ بیمار مبتلا به تومور سرطانی انجام شد. میزان پیشرفت تومور و سطح ویتامین ب-۱۲ در این بیماران با استفاده از روش های معتبر اندازه گیری شد.

 

نتایج بدست آمده نشان داد که حد مرزی سطح ویتامین ب-۱۲ برای پیشرفت تومور ۴/۶۹۱ پیکوگرم بر میلی لیتر است. یعنی افرادی که سطح ویتامین در بدن آن ها بیش از مقدار فوق بود سرعت پیشرفت توموری کمتری داشتند.

 

بر اساس نتایج این مطالعه، محققان پیشنهاد کردند سطح ویتامین ب-۱۲ در بدن را می توان به عنوان یک روش تشخیصی برای پیشرفت تومور در بیماران سرطانی استفاده کرد. هرچند که برای ارزیابی اعتبار این روش مطالعات بیشتری ممکن است مورد نیاز باشد.

 

پژوهشگران دانشگاه اوهایو به تازگی دریافتند که مصرف دوزهای بسیار بالا از مکمل های ویتامین ب-۱۲ به مدت ۱۰ سال یا بیشتر می تواند خطر ابتلا به سرطان ریه در مردان را افزایش دهد.

 

مطالعه ای که در سال ۲۰۰۹ انجام شد نیز نشان داد که خطر ابتلا به سرطان در افراد مبتلا به بیماری قلبی که ویتامین ب-۱۲ مصرف کردند ۲۱% بیشتر بوده است. بار دیگر بیشترین میزان خطر با سرطان ریه مرتبط بود.

 

بدن و مغز برای ارائه عملکرد درست و سالم به میزان کافی از ویتامین ب-۱۲ نیاز دارند. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که همانند بسیاری دیگر از ویتامین ها مصرف منطقی مکمل ها بهترین گزینه محسوب می شود.

 

 

منابع ویتامین ب-۱۲ :

 

شیر تهیه شده از دام های تغذیه شده با علف

تخم مرغ

برنج قهوه ای

ماهی

حبوبات

مرغ

بوقلمون

قارچ

گوشت گاو تغذیه شده با علف

دانه های کدو تنبل

چغندر

سبزیجات برگدار سبز تیره

پاپایا

پرتقال

طالبی

موز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + نوزده =