آموزش دیجیتال در حرفه های بهداشتی

آموزش دیجیتال در حرفه های بهداشتی:

 

طبق تحقیق انجام شده در سال ۲۰۱۹ در دانشگاه سنگاپور با عنوان

 Digital Education in Health Professions: The Need for Overarching Evidence Synthesis  

کمبود ۱۸ میلیون نفر از کارکنان بهداشتی تا سال ۲۰۳۰ تخمین زده شده است. این کمبود به عنوان یک مانع مهم در دستیابی به پوشش بهداشت جهانی شناخته شده است که این امر اطمینان می دهد که همه افراد به خدمات بهداشتی با کیفیت بالا بدون خطر مشکلات مالی دسترسی دارند. آموزش دیجیتال سلامت به عنوان یکی از ابزارهای بالقوه برای مقابله با این چالش های رو به رشد شناخته شده است و در همه سطوح از دوره های ابتدایی، متوسطه، پیش دانشگاهی و تحصیلات تکمیلی تا آموزش و یادگیری درازمدت و توسعه حرفه ای پیوسته در حال افزایش است.

 

این روند ماندگار، که بخشی از پیشرفت های علم و فناوری و افزایش تقاضای مصرف کنندگان است، نیز در آموزش و پرورش برای متخصصان بهداشت دیده می شود جایی که فن آوری های دیجیتالی در همه جا هستند. در راستای پذیرش رو به رشد و نوآوری در آموزش بهداشت دیجیتالی، ادبیات اثربخشی مداخلات آموزش بهداشت دیجیتال در طی دو دهه گذشته رشد سریع داشته است.

 

این ادبیات طیف وسیعی از مداخلات آموزشی دیجیتالی را که در تنظیمات مختلف ارائه شده است، شامل می شود. علاوه بر این، شامل متخصصین بهداشتی متنوع و طیف وسیعی از اقدامات مختلف نتیجه می شود.

 

در این مقاله، ما روش شناسی ارائه می کنیم که در یک سری از بررسی های سیستماتیک در زمینه استفاده از تکنولوژی دیجیتال در آموزش حرفه های بهداشت و درمان است.

 

آموزش دیجیتال سلامت یک زمینه تحقیق در حال تحول است که طی ۲۰ سال گذشته پیشرفت فوق العاده ای داشته است.

 

هدف از همکاری ما ارائه یک پایگاه مبتنی بر شواهد قوی برای ارائه توصیه های مبتنی بر شواهد در زمینه استفاده از فناوری های دیجیتال در آموزش حرفه های بهداشتی است.

 

ما همچنین نگرش بالینی و متدولوژیکی بالا را در سراسر مطالعات مشاهده کردیم، گزارش ضعیف، عدم اطلاعات در مورد تصادف شرکت کنندگان و ارزیابی های اولیه و اندازه نمونه های کوچک. در رویکرد روش شناختی ما با هدف مقابله با این چالش ها، ارائه یک تحلیل جامع، کامل و تلفیق داده ها صورت گرفت.

 

ما تعلیمات بهداشتی دیجیتال را طبقه بندی کرده ایم. علاوه بر این ما یک جستجوی ادواری جامع و متخصص را انجام داده ایم. غربالگری شفاف؛ استخراج داده ها؛ ارزیابی خطر از تعصب؛ و تجزیه و تحلیل داده ها و سنتز قوی. ما همچنین شکاف های موجود در ادبیات را تعریف کردیم و توصیه هایی را برای تحقیقات آینده ارائه دادیم.

 

آموزش دیجیتال یک رشته در حال تکامل است که دربرگیرنده تمام جنبه های آموزش و پرورش است و تاثیر بالقوه زیادی بر آموزش حرفه ای بهداشت و در نهایت کیفیت مراقبت های بیمار دارد.

 

هدف ما این است که با ایجاد این تغییرات، با ارائه مدارک پیشرفته و قوی، که آموزش و پرورش را به صورت جامع و موفقیت آمیز در زمینه آموزش دیجیتال در آموزش حرفه های بهداشت و درمان، هدایت می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − چهار =