آلرژی در فصل بهار

به گزارش هلث نیوز، طبق آکادمی آمریکایی آلرژی، آسم و ایمونولوژی (AAAI)، در مناطقی مقدار گرده درخت بسیار بالا است. در بعضی از مناطق صحرایی نیزغلظت بالایی از گرده های درخت و علف های هرز وجود دارد. آب و هوا در طول سال می تواند بر شدت آلرژن ها تاثیر بگذارد. کنت مندز، رئیس جمهور و مدیر عامل شرکت آسم و آلرژی بنیاد آمریکا، به Healthline گفت، درختان می توانند زودتر و طولانی تر گرده افشانی کنند و فصل های آلرژی را چندین هفته افزایش دهند. استیسی گالویتز DO، یک متخصص گواهینامه در ENT & Allergy Associates از سامرست در نیوجرسی گفت: به طور معمول اولین آلرژی زا در فصل بهار گرده درخت است، به دنبال گرده های علفی در اواخر بهار و اوایل تابستان و سپس گرده علف های هرز در پاییز. گرده درخت معمولا در اواخر زمستان (پایان ماه فوریه / اوایل ماه مارس) شروع می شود و تا آخر تابستان (پایان ماه ژوئن) می شود. ماه مه برای افرادی بسیار گرایش دارد زیرا گرده گیاهان علفی شروع به بلند شدن می کنند در حالیکه گرده های درختی هم بالا است. به نظر می رسد سطح گرده در سراسر جهان رو به افزایش است و تغییر آب و هوا بر آب و هوا تاثیر می گذارد، که به نوبه خود بر فصل آلرژی تاثیر می گذارد. زمستان طولانی نیز می تواند به این معنی باشد که درختان بعدا شکوفا می شوند.

 

جلوگیری از قرار گرفتن در معرض گرده:

 

دکتر Do-Yeon Cho، استادیار otolaryngology در دانشگاه آلاباما در بیرمنگام گفت: مهم است که بدانید که چه چیزی حساسیت دارید تا نشانه ها را تحمل کنید. با یک متخصص آلرژیست یا متخصص گوش، بینی و گلو تماس بگیرید تا آلرژن های خاصی را شناسایی کنید، سپس می توانید آنها را درمان کنید.

چند راه برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض گرده ها عبارتند از محدود کردن مواجهه در فضای باز در زمانی که شمارش گرده بالا است. فیلترهای کیفیت هوا در خانه شما همچنین می توانند کمک کنند، مانند فیلترهای جذب ذرات باکیفیت بالا HEPA).)

تمیز کردن خانه خود، از جمله شستن ملافه های خود در آب گرم و گرم کردن خشک کردن خیاطی، همچنین راه هایی برای کاهش گرده در خانه شما می باشد.

هنگامی که شما بیرون می روید و در داخل ظاهر می شوید، لباس های خود را تغییر دهید تا احتمال گرده بر روی پارچه در داخل خانه کاهش یابد.

شروع داروهای آلرژیک در حال حاضر – حتی اگر علائم شما را تجربه نکرده اید اما می دانید که قدم خوبی است. چو در بیانیه ای گفت: این می تواند بدن شما را از انتشار مواد شیمیایی از جمله هیستامین هایی که باعث علائم آلرژیک می شود جلوگیری کند.

 

درمان آلرژی:

 

Galowitz گفت: “متأسفانه راه های جدیدی برای از بین بردن آلرژی ها وجود ندارد.”

در حالی که گزینه های بسیاری برای درمان آلرژی ها وجود دارد. مانند آنتی هیستامین ها، اسپری های استروئیدی بینی و آنتی هیستامین های اسپری بینی.

وی افزود: “برخی از گرده ها مانند گرده های علفی و گرده را می توان با داروهای خوراکی درمان کرد.”

گالوویتز گفت: که استروئید های بینی، که در خارج از دسترس هستند، بهترین داروهایی هستند که به طور منظم در فصل گرده استفاده می شوند.

او گفت: “بهترین زمان استفاده قبل از فصل گرده، در آغاز فصل بهار است.

راه دیگری برای درمان آلرژی ها بدون و یا در ترکیب با دارو است که شستشو پاساژ بینی با سالین است. این مستقیما باعث تخریب مخاط و آلرژن ها از بینی می شود و ممکن است برخی از تسکین دهنده باشد.

  نوشته شده توسط کریستن فیشر در تاریخ ۸ آوریل ۲۰۱۹ جدید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + 17 =